04.11 - 2018. Kategori: Nyheter To år uten svar fra rederiet Myklebusthaug i NordhordlandFor snart to år siden uttalte rederiet Myklebusthaug at de skulle "sette seg ned" og finne ut hva konflikten går ut på. Hva kom de fram til? Støttekomiteen har hittil sendt 13 brev.
01.06 - 2013. Kategori: Artikkelarkiv 2013 "Tenk om det var Norge som var okkupert"Fem nordmenn som var på tur i de okkuperte områdene i fjor kritiserer rederiet Fonnes Shipping fra Nordhordland. Rederiet har denne uken hatt et skip i Vest-Sahara.
01.06 - 2013. Kategori: Artikkelarkiv 2013 Raftoprisvinneren hardt ut mot Hordaland-rederiRaftoprisvinner og Bergensvenn Sidi Mohammed Daddach sier det er skuffende at Fonnes Shipping fra Nordhordland tar del i plyndringen av Vest-Sahara.
30.05 - 2013. Kategori: Artikkelarkiv 2013 Norsk rederi sier UDs frarådning ikke gjelder demEnda et norsk rederi avfeier debatt om samfunnsansvar og avviser at UDs frarådning gjelder dem. Fonnes Shipping fra Austrheim deltar nå i den uetiske handelen handelen. Et skip besøkte territoriet i går.
NO
Størstedelen av landet Vest-Sahara har vært okkupert av Marokko siden 1975. Siden da har flertallet av befolkningen bodd i flyktningleirer i Algerie. De som ble igjen i hjemlandet utsettes for alvorlige overgrep fra marokkanske okkupasjonsmyndigheter. I over 40 år har de ventet på at deres rett til selvbestemmelse skal innfris.